28 listopada, 2022 · Blog

O wsparciu szkolnej edukacji – Programujemy sukces językowy.

 W Atut School jest tak, że nieustannie zastanawiamy się jak pomóc naszym podopiecznym aby nauka angielskiego stała się dla nich wielką przygodą.

Dlatego, słuchamy uważnie co mówią i czego potrzebują dzieci, rodzice, lektorzy.

Dbamy o to aby ciągle podnosić nasze kompetencje i iść z „duchem czasu” aby nie zostać w tyle za ważnymi kompetencjami, które wspomogą dzieci  w sukcesie. Łączymy także wiedzę z różnych dziedzin naukowych z nauką języka angielskiego.

Genialną pomocą jest także jeden z programów na którym bazujemy – English Code, bo z nim nasza nauka angielskiego staje się jeszcze bardziej kreatywna.

Z pomocą kursu English Code każde zajęcia stają się prawdziwą przygodą. Praktyczne zadania kreatywne, projekty, eksperymenty, sztuka dedukcji – wszystkie te elementy dbają o wszechstronny rozwój ucznia w obrębie takich umiejętności jak rozwiązywanie problemów, współpraca i logiczne myślenie.

Elementy STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Math) wspomagają naukę języka i wykorzystują naturalną ciekawość młodego człowieka, a wyraźny nacisk na funkcyjną rolę języka kształtuje skutecznych i pewnych siebie użytkowników języka angielskiego.

A tak jest w Atut school.

#Tu się mówi…

Na zajęciach w naszej szkole nasi kursanci z gr. TIGERS poznawali zagadnienia związane z fizyką. Grupa TIGERS sprawdzała, które materiały odbijają, a które absorbują światło. W doświadczeniu wykorzystane zostały folia aluminiowa, szyba okienna, telefon komórkowy. Zajęcia angielskiego w Atut school zawsze angażują do mówienia, komentowania, mogą być interdyscyplinarne i łączyć naukę języka angielskiego z wiedzą z innych dziedzin naukowych, a w głowach uczniów pozostaje wiele nowych słów, gdyż uczą się także poprzez doświadczenia.

Na języku angielskim w szkole publicznej bardzo często słyszymy, że nie ma czasu ani warunków na eksperymentowanie, twórcze rozwiązywanie problemów, zaangażowanie ucznia do komentowania, wnioskowania i wyrażania opinii. Widzimy natomiast, że są to niezbędne umiejętności, które pomogą w rozwoju naszego dziecka.

Gdzie więc szukać środowiska, które sprzyja szybkiej nauce i pozytywnym nawykom szkolnym?

Odpowiedź jest prosta:

-w dobrych szkołach językowych, gdzie z daleka widać zaangażowanie i pasję do języka, którego nauczają.

Dobre szkoły językowe, które angażują wszystkie zmysły do nauki, stosują immersję językową są na wagę złota, bo zdajemy sobie sprawę, że  małe dzieci kochają się uczyć w grupie angażując się w zabawę.

Dobre szkoły poprzez swoje działania udzielają wsparcie szkole publicznej, która niestety mało czasu poświęca na doświadczanie języka na rzecz  rozwiązywania ćwiczeń i słuchania piosenek.

Dlatego edukacja naszych dzieci w dużej mierze spoczywa na rodzicach, bo to od nich zależy jaką wybiorą szkołę swojemu dziecku i czy będą widzieć potrzebę zajęć dodatkowych, które mogą bardzo silnie wesprzeć ich dziecko w rozwoju.