15 lutego, 2024 · Blog

Nauczymy Twoje dziecko mówić po angielsku!

Umiejętność posługiwania się językiem obcym jest wielkim atutem. Często nauka języka jest procesem żmudnym i długotrwałym, jednak rozpoczęcie edukacji we wczesnych latach życia znacząco ułatwia to zadanie.

W ATUT school podejmujemy się tego wyzwania i dzielimy się z wami sposobami, które pomogą w osiągnięciu tego celu.

1. Zacznij od najmłodszych lat

Wprowadzenie języka obcego do świata małego dziecka pozwoli dziecku pokochać angielski od najmłodszych lat. W naszej szkole mówimy do dzieci po angielsku, zachęcamy je do słuchania angielskich piosenek, opowiadania historyjek, co w naturalny sposób poszerza ich umiejętności językowe. Oczywiście te rozwiązania warto również wprowadzić w swoim domu.

2. Stwórz przyjazne środowisko

Nic tak nie zachęca i nie motywuje dzieci do nauki, jak sprzyjające środowisko, w którym nauka kojarzy się z przyjemnością. Chłonięcie wiedzy w „naturalny” sposób poprzez gry i zabawy pobudza chęć jej poszerzania. Również nieocenione mogą być kontakty z native speakerami czy też wyjazdy do krajów anglojęzycznych.

3. Angażuj dziecko w atrakcyjne i mądre aktywności

W naszej szkole stosujemy sprawdzone, ambitne i wyjątkowo skuteczne metody nauczania. Nauka poprzez mówienie, gry zespołowe, oglądanie filmów, korzystanie z aplikacji mobilnych sprawiaja, że uczenie się języka jest przyjemniejsze, a zajęcia mijają w mgnieniu oka.

4. Ucz się w grupie

Niejednokrotnie udowadniano, że nauka języka obcego w grupach często przynosi korzystniejsze efekty niż nauka w pojedynkę. Dzieci prócz wytwarzania więzi pomiędzy sobą, nawzajem się motywują i próbują dorównać sobie poziomem. Również spojrzenie z perspektywy innego słuchacza na dane zagadnienie językowe pozwoli poszerzyć własne horyzonty.

5. Pamiętaj o cierpliwości!

Tak jak na początku wspominaliśmy, nauka języków jest procesem, który wymaga cierpliwości i determinacji. Nasi lektorzy motywują i pomagają słuchaczom w przyswajaniu angielskiego. Dodatkowo zawsze biorą pod uwagę osobiste preferencje i tempo nauki każdego z członków grupy. Dzięki temu nauka przebiega w ciekawej i dopasowanej formie.