28 października, 2022 · Aktualności

Każda okazja jest dobra do nauki języka angielskiego – Halloween

Halloween jest obchodzone rokrocznie 31 października. To święto, które na stałe przeniknęło do popkultury. Jego korzenie sięgają średniowiecza. Choć w powszechnej świadomości Halloween jest kojarzone z kultem zmarłych, święto wywodzi się z uroczystości upamiętniających zakończenie letnich zbiorów, początek zimy oraz powrót bliskich do domów.

Pierwsza parada halloweenowa, nadająca świętu współczesną formę odbyła się w 1920 roku w Minessocie. Tradycja dotarła do Stanów Zjednoczonych wraz z irlandzkimi imigrantami, którzy przybyli do USA jeszcze w XIX wieku.

W naszej szkole wykorzystujemy bardzo atrakcyjną metodę Teddy Eddie i nasz Miś nigdy nie traci okazji aby w sposób zabawny, angażujący wiele zmysłów nauczyć dzieci angielskiego. Tak było i dziś.

?HALLOWEEN w ATUT school?

Radość i mnóstwo pozytywnych emocji towarzyszyło dzieciom na angielskim.

Halloween było okazją, aby przyjść na angielski w innym niż zawsze stroju.

Cukierek albo psikus? Tak! Bawiliśmy się świetnie, cały czas po angielsku.